Systemy oddymiania

Oddymianie

W zależności od indywidualnych wymagań klienta, firma Astro-System oferuje sprzedaż oraz instalację systemów oddymiania w oparciu o klapy i certyfikowane okna oddymiające wraz z elektronicznymi układami sterowania. Posiadamy w swojej ofercie urządzenia takich producentów, jak: AFG, POLON-ALFA, MERCOR, D+H, ASKON.

Dzięki szerokiej gamie producentów oferowanych urządzeń oddymiających, możemy zaproponować optymalnie dobrane rozwiązania, zarówno dla małych, średnich jak i dużych obiektów.

Bazując na długoletnim doświadczeniu w zakresie wykonywania instalacji oddymiania, zapewniamy pełną obsługę zleconego zadania, od fazy projektu systemu, poprzez dostawę urządzeń, montaż oraz szkolenie obsługi, kończąc na opiece serwisowej i pracach konserwacyjnych.

Oddymianie

Bezpieczeństwo

Zgodnie z dzisiejszą wiedzą najbardziej zagrażającym życiu ludzkiemu skutkiem zjawiska pożarowego jest dym oraz gazy toksyczne. Ponad 90% ofiar pożarów budynków to osoby zatrute trującymi produktami spalania – dymem.
Dzięki zastosowaniu prawidłowo dobranych urządzeń służących do usuwania dymu, w znaczący sposób można podnieść bezpieczeństwo ludzi przebywających w budynku objętym pożarem. Systemy oddymiania skutecznie odprowadzają dym, a co za tym idzie poprawiają warunki ewakuacji, umożliwiają szybkie zlokalizowanie ognia oraz jego skuteczne gaszenie.

Zasada działania

W momencie powstania pożaru zostają otwarte, za pomocą siłowników elektrycznych, klapy lub okna oddymiające znajdujące się w chronionej strefie. Sygnał do uruchomienia siłowników zostaje przekazany automatycznie przez czujkę dymu lub ręczne po uruchomieniu przycisku oddymiania. Wszystkimi funkcjami systemu oraz przekazywaniem sygnałów zarządza jednostka sterująca – centrala oddymiania. Odprowadzone poza budynek trujące gazy, umożliwiają sprawną ewakuację i w znaczący sposób poprawiają bezpieczeństwo pożarowe obiektu.

Oddymianie

Skontaktuj się z nami.

Odwiedź stronę kontaktową, wyślij wiadomość, zadzwoń,

a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy.