Właśnie zakończyliśmy prace nad trzecim i jednocześnie ostatnim etapie polegającym na montażu systemu sygnalizacji pożaru w zakładzie firmy RELPOL w Żarach, dzięki czemu cały zakład został wyposażony w system sygnalizacji pożarowej.

Dzięki naszej pracy, osoby znajdujące się na terenie obiektu mogą czuć się bezpiecznie, nasze systemy sygnalizacji pożaru – są oparte o najnowocześniejsze dostępne rozwiązania technologiczne.

Wdrażane przez naszą firmę systemy sygnalizacji pożaru spełniają wszystkie obowiązujące normy i przepisy, a instalowane urządzenia posiadają wszystkie wymagane atesty i świadectwa dopuszczenia instytutów certyfikujących. 

System sygnalizacji pożaru

System sygnalizacji pożaru ma za zadanie jak najszybszą detekcje zagrożenia pożarowego w obiekcie oraz zasygnalizowanie zagrożenia. Uruchamia i zarządza on również systemami wspomagającymi bezpieczeństwo pożarowe takie, jak systemy zamknięć ogniowych, systemy oddymiania czy dźwiękowe systemy ostrzegawcze.

Instalacje sygnalizacji pożaru zapewniają użytkownikom możliwość zareagowania na niebezpieczeństwo w odpowiednio krótkim czasie, a co za tym idzie bezpieczne opuszczenie przez ludzi stref zagrożonych pożarem i szybką reakcję służb ratunkowych.

Posiadanie sprawnego systemu sygnalizacji pożaru jest regulowane od strony prawnej zgodnie z wytycznymi określonymi w artykułach §28, §30 oraz §31 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719), dodatkowo przeglądy techniczne i czynności konserwacyjne systemu sygnalizacji pożaru powinny być przeprowadzane w okresach ustalonych przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.

Wybierając naszą firmę jako wykonawce prac związanych z montażem, obsługą oraz serwisem systemów sygnalizacji pożaru zapewnisz Swojej firmie oraz jej pracownikom najwyższy standard bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a dzięki atestom oraz świadectwom instytutów certyfikującym nie będziesz musiał przejmować się o wymogi prawa w kwestii ochrony przeciwpożarowej budynków. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży, konkurencyjna oferta oraz kompleksowe podejście do każdego projektu gwarantują zadowolenie i satysfakcję każdego z naszych klientów.

Potrzebujesz sprawnego i nowoczesnego systemu sygnalizacji pożaru? Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś, a na pewno nie będziesz tego żałować!


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *