CCTV:
Oferujemy rozwiązania systemowe renomowanych producentów:
– BOSCH, HIKVISION, DAHUA, NOVUS
SKD:
Oferujemy rozwiązania systemowe oparte o produkty firmy KADE, ROGER.
Oferujemy rozwiązania systemowe renomowanych producentów:
– SATEL, BOSCH, DSC, itp.
Systemy dostosowane są do indywidualnych wymagań i potrzeb.
Kompaktowe, czarno-białe kamery CCD ze zintegrowanym obiektywem (w standardzie 4mm) oraz doświetleniem w podczerwieni, w oryginalnej bryzgoszczelnej obudowie z daszkiem (możliwość zastosowania na zewnątrz), w
komplecie z uchwytem.
Kamery mają zwartą i wytrzymałą konstrukcję.
Przystosowane są do zasilania niskonapięciowego DC, z szerokim zakresem tolerancji napięcia. Kamera ta doskonale sprawdza się w systemach wewnętrznych gdzie wymagana jest obserwacja przy słabym oświetleniu, jak również w tanich systemach zewnętrznych do obserwacji posesji przy budynkach, wejść, wjazdów itp. Dzięki prostej budowie, oryginalnemu wyglądowi, niezawodności działania oraz niskiej cenie kamery V-cam mają szeroki zakres zastosowań.
Cyfrowy rejestrator wizji – pentaplex, 8 przelotowych wejść wizyjnych, 2 wyjście wizyjne (Main i Call), wyjście D/V (opcja: możliwość podłączenia monitora VGA), 4 wejścia audio, szybkość odświeżania 200kl/s, zapis do 200kl/s (CIF), kompresja MPEG4, dwa wewnętrzne dyski twarde + nagrywarka CD-RW, możliwość dołączenia zewnętrznej macierzy, wbudowany moduł sieciowy (protokoły TCP/IP, PPPOE, DHCP i DDNS), złącze USB do archiwizacji lub aktualizacji oprogramowania, możliwość sterowania kamerami PTZ (protokół PELCO-D), pilot zdalnego sterowania.
Proponujemy kompleksowe rozwiązania, począwszy od konsultacji, projektu, aż do końcowej realizacji. Nasze rozwiązania służyć mogą zarówno niewielkim inwestorom prywatnym jak i dużym firmom. Na nasze doświadczenie składają się małe instalacje w domach prywatnych oraz instalacje dla zakładów przemysłowych, czy ogromnych budynków biurowych.
Nie ma znaczenia stopień złożoności zastosowanych systemów. Zawsze jesteśmy w stanie dostosować rozwiązania do wymogów Użytkownika i do obowiązujących norm i przepisów.
System RACS (Roger Access Control System) jest sieciowym systemem kontroli dostępu opartym na bazie kontrolerów serii PR oraz czytników PRT. System RACS przeznaczony jest do małych i średnich instalacji KD.
Pojedyncza gałąź systemu (podsystem) może być rozproszona na przestrzeni ok. 1km. Punkty identyfikacji można podzielić na strefy dostępu, dostęp do każdej strefy ulega programowaniu poprzez deklarację harmonogramów czasowych.
Zasadniczym elementem systemu RACS jest magistrala komunikacyjna typu RS485 do której dołączony jest komputer sterujący, centrala CPR oraz kontrolery PR (maks. 32). System RACS można rozbudować łącząc niezależne podsystemy, maksymalnie można zintegrować do 10 podsystemów co umożliwia obsługę do 320 drzwi.
Każdy podsystem wymaga osobnego portu szeregowego. Podsystemy dołącza się do komputera sterującego za pomocą portu lokalnego lub odległego. Porty odległe wymagają zastosowania specjalizowanego COM-serwera, urządzenia które dołączone do sieci komputerowej pośredniczy w wymianie informacji pomiędzy komputerem a odległym systemem KD.
Dzięki zastosowaniu technologii COM-serwerów możliwe jest integrowanie niezależnych gałęzi systemu KD za pośrednictwem istniejącej sieci Intranetowej lub Internetowej.
Oprócz rozbudowanych systemów KD możliwy jest również montaż autonomicznych kontrolerów jednego przejścia (drzwi).
Proponowane systemy posiadają możliwość adresowania indywidualnego elementów oraz wyposażone są w układy antysabotażowe.
W strukturze systemu instalowane są następujące elementy :
– Koncentratory (elementy adresowe)
– Czujki pasywne podczerwieni szerokokątne i kurtynowe,
– Czujki dualne (podczerwień + MW lub ultradźwięki),
– Aktywne bariery podczerwieni,
– Czujki magnetyczne drzwi,
– Przyciski napadowe ręczne lub nożne,
– Klawiatury kodowe
– Czytniki kart magnetycznych
– itp.
DANE TECZNICZNE PRZYKŁADOWEJ CENTRALI ALARMOWEJ:
Centrale alarmowe z serii INTEGRA zaprojektowano z myślą o obsłudze małych, średnich oraz dużych obiektów. Niezależnie od wielkości, każda z central posiada identyczne, rozległe możliwości funkcjonalne. Stworzone na ich bazie systemy alarmowe mogą zostać łatwo rozbudowane przy wykorzystaniu takich samych dla każdej centrali modułów rozszerzających. Daje to również możliwość bezproblemowej wymiany centrali na większą, jeśli rozbudowa systemu tego wymaga. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dokonać optymalnego doboru centrali dla określonego obiektu.
Centrale alarmowe INTEGRA gwarantują nie tylko doskonałą ochronę obiektu przed włamaniem, ale udostępniają też rozbudowane funkcje kontroli dostępu i automatycznego sterowania szeregiem urządzeń. Przy tym wszystkim charakteryzują się prostotą obsługi i są przyjazne dla użytkownika.
Centrale charakteryzują się następującymi właściwościami:
Proponujemy kompleksowe rozwiązania, począwszy od konsultacji, projektu, aż do końcowej realizacji. Nasze rozwiązania służyć mogą zarówno niewielkim inwestorom prywatnym jak i dużym firmom. Na nasze doświadczenie składają się małe instalacje w domach prywatnych oraz instalacje dla zakładów przemysłowych, czy ogromnych budynków biurowych. Nie ma znaczenia stopień złożoności zastosowanych systemów. Zawsze jesteśmyw stanie dostosować rozwiązania do wymogów Użytkownika i do obowiązujących norm i przepisów.
Oprawy oświetlenia awaryjnego są zasilane ze źródła niezależnego od źródła zasilania oświetlenia podstawowego.
Istnieje wiele lokalnych przepisów elektrotechnicznych i budowlanych dotyczących projektowania, instalacji i kontroli urządzeń oświetlenia awaryjnego. Istnieją także europejskie i ogólnoświatowe, ujednolicone normy jasno określające wymagania w tym zakresie. Osoby odpowiedzialne za projektowanie, instalację i użytkowanie budynków powinny stosować się do wszystkich obowiązujących przepisów w danym kraju. Przepisy, rozporządzenia i normy zawierają szereg wytycznych określających rodzaj oraz zastosowanie właściwego oświetlenia awaryjnego w budynku w zależności od jego przeznaczenia, powierzchni, ilości kondygnacji itp.
Według normy PN-EN 13201 oświetlenie awaryjne jest ogólnym określeniem kilku specyficznych odmian oświetlenia:
OKREŚLENIA:
GDZIE NALEŻY STOSOWAĆ OŚWIETLENIE AWARYJNE ?
Odpowiednie warunki ewakuacji z zagrożonego miejsca polegają na zabezpieczeniu (oznaczeniu) drogi ewakuacyjnej oraz zapewnieniu oświetlenia awaryjnego.
Każdy budynek, w którym zanik napięcia może spowodować zagrożenie zdrowia lub życia, ale również zagrożenie środowiska lub znaczne straty materialne należy zasilić co najmniej z dwu niezależnych, samoczynnie załączających się źródeł energii oraz wyposażyć w samoczynnie załączające się oświetlenie awaryjne (bezpieczeństwa i ewakuacyjne).
W jakich pomieszczeniach należy stosować oświetlenie awaryjne? (RMI § 181.3 pkt 1; D.U. nr 115 poz. 140).
Na jakich drogach ewakuacyjnych należy stosować oświetlanie ewakuacyjne?
Czas działania oświetlenia ewakuacyjnego powinien wynosić co najmniej 1 godzinę.
Instalacja oświetlenia ewakuacyjnego zgodnie z definicją zawartą w paragrafie 2 RMSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów [ 1 ] jest urządzeniem przeciwpożarowym.
W związku z powyższym w stosunku do tego urządzenia zostały postawione dosyć wysokie wymogi. Zgodnie z paragrafem 3 rozporządzenia [ 1 ] urządzenia przeciwpożarowe w obiekcie powinny być wykonane zgodnie z projektem uzgodnionym przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Warunkiem dopuszczenia do użytkowania tego urządzenia jest przeprowadzenie odpowiednich prób i badań potwierdzających prawidłowość ich działania. Dodatkowo te same rozporządzenie zobowiązuje nas do co rocznych prób i sprawdzeń instalacji oświetlenia ewakuacyjnego.
Ten sam akt prawny klasyfikuje użytkowane budynki istniejące za zagrażające życiu ludzi np. z uwagi na brak wymaganego oświetlenia awaryjnego w strefach pożarowych zakwalifikowanych do kategorii zagrożenia ludzi ZLI, ZLII, ZLV albo na drodze ewakuacyjnej prowadzącej z tej strefy. Nie sprawność tego urządzenia ma taki sam skutek jak jego brak.
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie ( ze zmianami w 2009 r. ) [ 2 ] w paragrafie 181 zobowiązuje nas do wyposażania określonego budynku w awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. W rozporządzeniu [2] jest wskazanie na długość świecenia awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego – czyli co najmniej 1 godzina od zaniku oświetlenia podstawowego.
Awaryjne oświetlenie ewakuacyjne pod kątem bezpieczeństwa pożarowego powinno być sprawdzane na trzy podstawowe parametry:
Rozporządzeniem [2] paragrafem 181 ust. 7 została powołana norma do obowiązkowego stosowania.
PN-EN 1838:2005Istotne zmiany względem byłych wymagań:
Odwiedź stronę kontaktową, wyślij wiadomość, zadzwoń,
a niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy.